
Kierunki studiów
Jednolite Studia Magisterskie
Analityka medyczna
Wydział: Wydział Farmaceutyczny
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat (10 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 4800
Liczba punktów ECTS: minimum 300
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do profesjonalnej diagnostyki laboratoryjnej, zgodnie z wymogami dobrej praktyki laboratoryjnej oraz zasadami etyki zawodowej w zakresie chemii i biochemii klinicznej, hematologii laboratoryjnej, analityki ogólnej, cytologii klinicznej, mikrobiologii, diagnostyki parazytologicznej, serologii, transfuzjologii, biologii molekularnej, genetyki medycznej, immunologii i toksykologii i wirusologii.
Student zdobywa podstawową wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych, biochemicznych i społecznych oraz zaawansowaną w zakresie medycyny laboratoryjnej. Nabywa praktycznych umie-jętności niezbędnych w zawodzie diagnosty laboratoryjnego, np. pobieranie i przygotowywanie materiału do badań, wykonywanie badań laboratoryjnych przy użyciu technik zautomatyzowanych i metod manualnych, autoryzowanie i interpretacja wyników badań, rozwiązywanie problemów diagnostycznych w różnych dziedzinach medycyny laboratoryjnej z wykorzystaniem współczesnych źródeł informacji.
Absolwent kierunku analityka medyczna jest przygotowany do pra-cy w medycznych laboratoriach diagnostycznych, jednostkach naukowo-badawczych, zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne, jednostkach kontrolno-pomiarowych i laboratoriach z dziedziny biologii i genetyki medycznej, higieny ogólnej, kontroli i badania żywności oraz ochrony środowiska, urzędach i instytucjach państwowych i samorządowych działających w dziedzinie biologii medycznej i ochrony zdrowia oraz w instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu medycyny laboratoryjnej.
Farmacja
Wydział: Wydział Farmaceutyczny
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat (10 semestrów) oraz staże w aptece
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 5300
Liczba punktów ECTS: minimum 330
Tytuł zawodowy: magister farmacji
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do działalności zawodowej i naukowej na naj-wyższym poziomie. Uczą profesjonalnego sprawowania obowiązków farmaceuty w zakresie sporządzania, wytwarzania oraz oceny jakości i tożsamości produktów leczniczych, wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, sprawowania nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystywaniem produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, udzielania rzetelnej i obiektywnej informacji dotyczącej działania produktów leczniczych i stosowania wyrobów medycznych w warunkach racjonalizacji farmakoterapii, prowadzenia badań chemicznych, farmaceutycznych, farmakologicznych i toksykologicznych produktów leczniczych, udziału w badaniach klinicznych oraz zarządzania w obszarze farmacji.
W ramach kierunku funkcjonują 4 bloki specjalizacyjne: analiza farmaceutyczna, lek roślinny, postępy farmakoterapii i farmacja przemysłowa.
Program studiów obejmuje również obowiązkowe praktyki: 1 miesiąc w aptece ogólnodostępnej, po obronie pracy dyplomowej (po 3. roku studiów), 1 miesiąc w aptece szpitalnej (po 4. roku studiów) oraz 6 miesięcy w aptece ogólnodostępnej lub szpitalnej po obronie pracy dyplomowej.
Uzyskanie dyplomu magistra farmacji daje możliwość zatrudnienia w aptekach na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji dyplomu.
Absolwent kierunku farmacja jest przygotowany do pracy w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych oraz hurtowniach farmaceutycznych, w przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, inspekcji farmaceutycznej i innych urzędach oraz instytucjach państwowych, samorządowych działających w dziedzinie farmacji i ochrony zdrowia, laboratoriach analitycznych, zakładach, wytwórniach i laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej, jak też jednostkach kontrolno-pomiarowych z dziedziny higieny, kontroli i badania żywności, diagnostyki laboratoryjnej oraz ochrony środowiska.
Fizjoterapia
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: Jednolite studia magisterskie
Forma: stacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat (10 semestrów)
Liczba godzin – 5260 (w tym praktyki zawodowe)
Punkty ECTS – 300
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do samodzielnej pracy z pacjentem w zakresie kompleksowej fizjoterapii obejmującej diagnostykę, leczenie i profilaktykę osób chorych i z niepełnosprawnością.
Student zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu nauk o zdrowiu, nauk medycznych, nauk o kulturze fizycznej oraz dyscyplin pokrewnych. Program kształcenia dotyczy teorii, metodyki i praktyki fizjoterapii oraz diagnostyki funkcjonalnej. Obejmuje kształtowanie umiejętności wykonywania zabiegów z fizykoterapii, kinezyterapii, terapii manualnej i masażu oraz stosowania środków, zabiegów i metod specjalnych fizjoterapii.
Student uczy się testów funkcjonalnych wykorzystywanych podczas doboru metod terapeutycznych stosownych do stanu funkcjonalnego pacjenta, a także do jego wieku i płci oraz prowadzenia kontroli uzyskiwanych efektów terapii w celu weryfikacji oraz modyfikacji prowadzonego programu postępowania fizjoterapeutycznego.
Absolwent jest przygotowany do pracy w jednostkach ochrony zdrowia, ośrodkach sportowych i przeznaczonych dla osób z nie-pełnosprawnością, a także do pełnienia funkcji kierowniczych i nad-zorujących w jednostkach ochrony zdrowia. Dalsze kształcenie może kontynuować na studiach doktoranckich – studiach trzeciego stopnia.
Lekarski
Wydział: Wydział Lekarski
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne ; niestacjonarne
Czas kształcenia: 6 lat (12 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 5700
Liczba punktów ECTS: minimum 360
Tytuł zawodowy: lekarz
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Lekarz to z jednej strony doskonały znawca ludzkiego ciała, mający całościową wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, a z drugiej praktyk posiadający umiejętności leczenia chorób i zapobiegania im.
Studia przygotowują do prowadzenia profesjonalnej opieki lekarskiej, planowania, wdrażania i oceny postępowania profilaktycznego i leczniczego, promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej, postępo-wania klinicznego opartego na wiedzy i respektującego zasady etyki lekarskiej, prowadzenia badań naukowych oraz upowszechniania ich wyników.
Student zgłębia wiedzę dotyczącą prawidłowej budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, poznając jego obraz makroskopowy i mikroskopowy oraz procesy w nim zachodzące. Zdobywa podstawową wiedzę z zakresu medycyny i praktyczne umiejętności w za-kresie profilaktyki i leczenia niezbędne do wykonywania zawodu lekarza.
Absolwent kierunku lekarskiego może podjąć pracę w szpitalach, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach naukowo-badawczych i szkolnictwie. Jest przygotowany do kontynuowania kształcenia w Szkole Doktorskiej.
Od roku akademickiego 2017/2018 kształcenie na kierunku lekarskim odbywa się w oparciu o program studiów zgodny z najnowszy-mi standardami nauczania medycyny na świecie. Nowy program został przygotowany tak, aby studenci mogli poznawać i zdobywać umiejętności, wiedzę i kompetencje w zakresie nauk medycznych
w nowoczesnym, przyjaznym i wystandaryzowanym środowisku edukacyjnym z wykorzystaniem najlepszych technologii dydaktycznych np. symulacji medycznej, nauczania opartego na rozwiązywa-niu problemów i przypadków medycznych.
Wprowadzony moduł „Psychospołeczne aspekty medycyny” łączący treści z obszaru psychologii, socjologii, etyki, profesjonalizmu i komunikacji klinicznej, którego celem jest nauczenie i wypracowanie profesjonalnej postawy i zachowań adekwatnych do zdobywanej edukacji medycznej i wiedzy klinicznej. Moduły ćwiczeniowe realizowane są w zespołach dydaktycznych o charakterze interdyscyplinarnym.
Lekarsko-dentystyczny
Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne; niestacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat (10 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 5000
Liczba punktów ECTS: minimum 300
Tytuł zawodowy: lekarz dentysta
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do sprawowania profesjonalnej opieki nad pacjentem, pracy w placówkach służby zdrowia, instytutach naukowo-badawczych oraz prowadzenia praktyki stomatologicznej.
Student zdobywa teoretyczne i praktyczne umiejętności w zakresie profilaktyki i leczenia niezbędne do wykonywania zawodu lekarza dentysty. Uzyskuje wiedzę na temat przeprowadzania diagnostyki najczęstszych chorób i oceny stanu pacjenta, a także w zakresie promocji zdrowia, edukacji prozdrowotnej oraz prowadzenia badań naukowych i upowszechniania ich wyników. Nabywa umiejętności przydatne w kierowaniu zespołem stomatologicznym oraz w po-stępowaniu klinicznym respektującym zasady humanitaryzmu.
Po ukończeniu studiów i otrzymaniu prawa wykonywania zawodu oraz uzyskaniu wysokiej punktacji na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym lekarz ma prawo kontynuowania kształcenia w Szkole Doktorskiej oraz specjalizowania się w wybranej dziedzinie stomatologii.
Absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na podjęcie pracy zawodowej w gabinetach stomatologicznych różnych specjalności, placówkach związanych z profilaktyką zdrowotną i pomocą przedlekarską w przedszkolach i szkołach, w celu organizowania i prowadzenia stomatologicznej działalności profilaktyczno-leczniczej oraz prowadzenia dokumentacji medycznej zgodnie z najnow-szymi standardami.
Studia I Stopnia
Biomedycyna
Wydział: Wydział Lekarski
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: przedmioty obowiązkowe: 1870; przedmioty do wyboru: 1015
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Media: Biomedycyna- zobacz, dlaczego warto! - film 1 ; film 2 ; film 3
Uniwersytet Medyczny w Lublinie jako jedyna uczelnia w Polsce oferuje studia na kierunku biomedycyna.
Studia mają na celu dostarczenie wiedzy na temat struktury i funkcji ludzkiego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem roli proce-sów biologicznych i chemicznych zachodzących na poziomie komórkowym i molekularnym w warunkach zdrowia i choroby oraz wpływu na nie czynników genetycznych i środowiskowych. Program studiów przewiduje również zajęcia prowadzone w języku angielskim przez profesorów wizytujących m. in. Belgii, Kanady, Finlandii i USA.
Student zdobywa interdyscyplinarną wiedzę z zakresu m.in. anatomii, histologii, fizjologii, genetyki, biologii molekularnej, mikrobiologii i farmakologii, pozwalającą na rozumienie metod stosowanych w badaniach naukowych, diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu przebiegu chorób.
Umiejętności praktyczne oraz możliwość zdobycia certyfikatu pozwalającego na prowadzenie pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi w obrębie Unii Europejskiej, czynią absolwenta biomedycyny cenionym pracownikiem dla wielu pracodawców, związanych z medycyną i opieką zdrowotną.
Absolwent jest przygotowany do pracy w szkolnictwie wyższym, instytutach badawczych, przemyśle farmaceutycznym i firmach biotechnologicznych. Uzyskanie dodatkowego wykształcenia umożliwia zatrudnienie w administracji instytucji państwowych związanych z ochroną zdrowia czy w roli medycznego rzecznika patentowego.
Dietetyka
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 3352
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia realizowane w uczelni medycznej kształcą specjalistów w zakresie dietetyki i żywienia człowieka, którzy w oparciu o wyszkolenie medyczne i kliniczne będą przygotowani do wykonywania medycznego zawodu dietetyk w wielu obszarach aktywności zawodowej, z uwzględnieniem postępowania żywieniowego w leczeniu chorób dietozależnych w różnych specjalnościach klinicznych i profilaktyki chorób dietozależnych.
Student zdobywa zaawansowaną wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie oceny sposobu żywienia i stanu odżywienia osób zdrowych i chorych, planowania racjonalnego żywienia, doboru diety w różnych stanach chorobowych oraz prowadzenia profesjonalnej edukacji żywieniowej. Nabywa kompetencje umożliwiające budowanie relacji terapeutycznej z pacjentem, a także dotyczące technologii przygotowywania i kontrolowania jakości produktów żywnościowych i potraw.
Absolwent jest przygotowany do pracy w zawodzie dietetyk w publicznych i niepublicznych podmiotach leczniczych, domach pomocy społecznej i innych podmiotach żywienia zbiorowego, organizacjach konsumenckich, komercyjnych placówkach sportowych i rekreacyjnych. Może kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia, oferujących poszerzenie i uszczegółowienie kompetencji zawodowych zdobywanych na studiach I stopnia.
Elektroradiologia
Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 3943
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do wykonywania zadań zawodowych w zakresie organizowania, planowania i wykonywania procedur medycznych zarówno diagnostycznych, jak i terapeutycznych z zastosowaniem metod i technik radiologicznych, technik z obszaru diagnostyki elektromedycznej oraz medycyny nuklearnej.
Student zdobywa wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych i fizycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu elektroradiologii. Uczy się wykonywania czynności diagnostycznych i terapeutycznych związanych z obsługą aparatury radiologicznej, radioterapeutycznej, medycyny nuklearnej i aparatury elektromedycznej oraz przewidywania i zapobiegania skutkom niewłaściwego jej zastosowania.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w zakładach radio-logii, kardiologii inwazyjnej, chirurgii wewnątrznaczyniowej, medycyny nuklearnej, a także w pracowniach EKG, EEG, EMG, audiologii, fizjologii klinicznej, informatyki medycznej oraz w inspekcji ochrony radiologicznej.
Po ukończeniu 3-letniego licencjatu, który umożliwia podjęcie pracy zawodowej, możliwe jest dalsze kształcenie na studiach II stopnia.
Higiena stomatologiczna
Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 2688
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do pracy w charakterze higienistki stomatologicznej zajmującej się profilaktyką stomatologiczną i wykonywaniem pod nadzorem i na zlecenie lekarza zabiegów profilaktyczno-leczni-czych.
Realizowany w trakcie studiów program nauczania obejmuje szkole-nie z zakresu podstawowych teoretycznych dyscyplin nauk medycznych, nauk społecznych oraz zawodowego nauczania stomato-logicznych przedmiotów kierunkowych.
Absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na podjęcie pracy zawodowej w gabinetach stomatologicznych różnych specjalności, placówkach związanych z profilaktyką zdrowotną i pomocą przedlekarską w przedszkolach i szkołach, w celu organizowania i prowadzenia stomatologicznej działalności profilaktyczno-leczniczej oraz prowadzenia dokumentacji medycznej zgodnie z najnowszymi standardami.
Kosmetologia
Wydział: Wydział Farmaceutyczny
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 2515
Liczba punktów ECTS: minimum 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Kształcenie na kierunku kosmetologia prowadzone jest w oparciu o przedmioty medyczne związane z profesjonalną pielęgnacją ciała ludzkiego oraz dbałością o zdrowie i urodę. Student zdobywa podstawową wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w stanach zdrowia i choroby, nauk o zdrowiu oraz zaawansowaną w zakresie kosmetologii. Szczególną uwagę poświęca leczeniu i pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. W trakcie studiów licencjackich zobligowany jest do odbycia 3-miesięcznej praktyki zawodowej.
Podczas studiów pierwszego stopnia student nabywa praktyczne umiejętności niezbędne w pracy zawodowej, jak planowanie zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, odczytywanie ich składu, organizacji i prowadzenia gabinetu kosmetycznego czy współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.
Absolwent kierunku kosmetologia jest przygotowany do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych (działy dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości), laboratoriach, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych czy w szkołach kosmetycznych.
Absolwent studiów pierwszego stopnia może kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia zakończonych dyplomem magistra.
Pielęgniarstwo
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 4720
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat pielęgniarstwa
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do samodzielnej praktyki pielęgniarskiej z uwzględnieniem postawy troskliwej opiekuńczości, empatycznej wrażliwości, wartości etyczno-moralnych oraz przestrzegania praw pacjenta.
Student zdobywa wiedzę ogólną z obszaru nauk medycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu pielęgniarstwa, udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania choro-bom, sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym, nawiązywania współpracy w zespołach opieki zdrowotnej oraz inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.
Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia absolwent uzyskuje prawo wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza i jest przygotowany do pracy w oddziałach szpitalnych, przychodniach, domach pomocy społecznej, hospicjach i oddziałach ratunkowych. Może kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia.
Położnictwo
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 4720
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat położnictwa
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do sprawowania opieki położniczej, ginekologicznej, neonatologicznej oraz podstaw opieki pielęgniarskiej w od-niesieniu do kobiety i jej dziecka w różnych okresach życia, w tym w szczególności do kobiety ciężarnej i rodzącej oraz będącej w okresie połogu.
Student zdobywa ogólną wiedzę medyczną i szczegółową w zakresie położnictwa. Nabywa umiejętności wykonywania świadczeń zdrowotnych wobec kobiety i jej rodziny, kobiety ciężarnej, kobiety rodzącej, położnicy i noworodka w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej.
Uczy się rozpoznawania i monitorowania ciąży prawidłowej, przyjmowania porodu, wykrywania stanów odbiegających od normy u matki i dziecka w okresie ciąży, porodu i połogu.
Ratownictwo medyczne
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 3675
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do wykonywania zawodu ratownika medycznego udzielającego skutecznej pomocy ratowniczej w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia.
Student zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie nauk medycznych, w szczególności w zakresie medycznych czynności ratunkowych wykonywanych w stanach nagłych u dorosłych i dzieci niezależnie od ich przyczyny. Uczy się rozpoznawania stanów zagrożenia życia o różnej etiologii oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Nabywa również uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medycznych czynności ratunkowych.
Absolwent jest przygotowany do pracy w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego: w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Zespołach Ratownictwa Medycznego, Lotniczych Zespołach Ratownictwa Medycznego, Dyspozytorniach Medycznych oraz jednostkach współpracujących z systemem: WOPR, TOPR, GOPR, Policja, Straż Pożarna i wojsko. Może także zabezpieczać pod kątem medycznym obozy, kolonie, imprezy masowe.
Kierunek Ratownictwo medyczne prowadzony na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Stanowi to dowód uznania dla zaprojektowanej
i wdrażanej na certyfikowanym kierunku studiów koncepcji kształcenia, która posiada cechy innowacyjne. Jest dostosowana do po-trzeb rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni oraz umożliwia przekazywanie studentom aktualnej wiedzy medycznej, jak również kreowanie umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców.
Techniki dentystyczne
Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata (6 semestrów)
Liczba godzin dydaktycznych: 4159
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a w szczególności z zakresu technik dentystycznych. Są polecane osobom posiadającym zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną.
W trakcie realizacji programu kształcenia student poznaje od strony medycznej i inżynieryjnej podstawy technik protetycznych i ortodontycznych, zasady ich wykorzystania w projektowaniu, wykonawstwie i naprawie uzupełnień protetycznych oraz ortodontycznych. Zgłębia zagadnienia z zakresu biomechaniki i uczy się praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w różnych przypadkach klinicznych.
Absolwent kierunku techniki dentystyczne jest przygotowany do pracy w zakładach opieki zdrowotnej, pracowniach protetycznych, jak też prowadzenia własnej pracowni dentystycznej o profilu protetycznym bądź ortodontycznym oraz do pracy w szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej).
Studia II stopnia
Biomedycyna
Wydział: Wydział Lekarski
Poziom kształcenia: studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata (4 semestry)
Liczba godzin dydaktycznych: przedmioty obowiązkowe: 860; przedmioty do wyboru: 330
Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Media: Biomedycyna- zobacz, dlaczego warto! - film 1 ; film 2 ; film 3
Uniwersytet Medyczny w Lublinie, jako pierwsza uczelnia w Polsce, rozpoczął w 2018 r. nabór na studia stacjonarne 2-go stopnia na kierunku biomedycyna.
Program stymuluje studentów do krytycznego myślenia i niezależności naukowej wymaganej do rozwiązania konkretnego problemu badawczego. Zapewnia też najnowszą wiedzę i niezbędne umiejętności praktyczne do prowadzenia kariery naukowej w dziedzinie medycyny.
Program koncentruje się na zrozumieniu mechanizmów chorobowych na poziomie molekularnym, szczególnie w przypadku naj-częstszych i powszechnych chorób, w celu opracowania przyszłych metod diagnozowania i leczenia tych chorób. Student zdobywa zaawansowaną wiedzę w zakresie funkcjonowania organizmu człowieka w zakresie molekularnych mechanizmów zachodzących na poziomie komórkowym i tkankowym zarówno w stanie zdrowia jak
i choroby, prowadzącej do dysfunkcji narządów i układów. Dodatkowo nowoczesne i innowacyjne metody badawcze zapoznają studentów i przyszłych absolwentów z najnowszymi metodami stosowanymi w badaniach naukowych nad poszukiwaniem i pozyskiwaniem skutecznych leków oraz nowoczesnych terapii. Z kolei podstawowe przedmioty dają ogólny wgląd w prowadzenie badań naukowych na najwyższym światowym poziomie. Program zapewnia studentom naukę i różne szkolenia w środowisku akademickim (krajowym i zagranicznym).
Absolwent jest przygotowany na osobistą karierę pełną badań naukowych w laboratoriach akademickich, instytutach badawczych, przemyśle farmaceutycznym oraz firmach biotechnologicznych. Wielu absolwentów ma prawo kontynuowania kształcenia w Szkole Doktorskiej lub w innych krajowych i międzynarodowych instytucjach badawczych, prowadząc badania naukowe dedykowane zwiększaniu wiedzy na temat zdrowia ludzkiego i znajdowaniu strategii zapobiegania i leczenia chorób. Wielu absolwentów będzie również mogło pracować w przemyśle biotechnologicznym, wykonując zadania badawcze i pozyskując patenty, zajmując czołowe stanowiska kierownicze.
Ponadto, uzyskanie gruntownego wy-kształcenia biomedycznego, umożliwia zatrudnienie w administracji instytucji państwowych związanych z ochroną zdrowia.
Dietetyka

Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Program kształcenia oferuje rozwinięcie i pogłębienie wyszkolenia medycznego i klinicznego w zakresie dietetyki i żywienia człowieka zdrowego i chorego, kładąc nacisk na te aspekty działalności dietetyka, które dotyczą współczesnych zagrożeń zdrowotnych (prewencja pierwotna i wtórna chorób dietozależnych), a także profesjonalnego wkładu dietetyka do działalności zespołów terapeutycznych i promujących zdrowie.
Studia obejmują prawne, organizacyjne i marketingowe aspekty zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej o profilu dietetycznym.
Student będzie przygotowany do podejmowania zatrudnienia i wykonywania praktyki dietetycznej w zróżnicowanych formach zatrudnienia, m.in. w publicznych i niepublicznych podmiotach leczniczych, poradniach dietetycznych oraz w innych instytucjach działających w obszarze sektora żywnościowego. Kształcenie może kontynuować w szkole doktorskiej.
Elektroradiologia
Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata (4 semestry)
Liczba godzin dydaktycznych: 2225
Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia przygotowują do samodzielnego lub zespołowego wykonywania badań diagnostycznych i zabiegów terapeutycznych z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, pierwiastków promieniotwórczych, pola magnetycznego, ultradźwięków oraz medycznej aparatury diagnostycznej w zakresie diagnostyki obrazowej, elektro-kardiografii, elektroencefalografii i audiometrii.
W programie studiów duży nacisk położono na naukę dwóch języków obcych, co jest warunkiem koniecznym do dalszych szkoleń i pracy naukowej.
Realizacja przedmiotów przybliżających rynek aparatury medycznej w Polsce i na świecie zwiększają atrakcyjność absolwenta na rynku pracy. Elementy kontraktowania i refundacji świadczeń radiologicznych z NFZ pozwolą zaś na kierowanie jednostkami leczniczymi z zakresu diagnostyki obrazowej.
Absolwent studiów drugiego stopnia może kontynuować kształcenie w Szkole Doktorskiej.
Kosmetologia
Wydział: Wydział Farmaceutyczny
Poziom kształcenia: studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata (4 semestry)
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 1665
Liczba punktów ECTS: minimum 120
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Student poszerza wiedzę, umiejętności i kompetencje zdobyte podczas studiów pierwszego stopnia.
Absolwent studiów drugiego stopnia nabywa kompetencji związanych m.in. z wykonywaniem specjalistycznych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, poszerzeniem obszaru współpracy z lekarzem dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej, oceną jakości surowców i preparatów kosmetycznych oraz uzyskiwania kosmetyków w drodze biotechnologii lub biologii molekularnej.
Pielęgniarstwo
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata (4 semestry)
Liczba godz. dydaktycznych: 1300
Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister pielęgniarstwa
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia kształtują wśród studentów podstawy metodyki prowadzenia badań naukowych, zarządzania w pielęgniarstwie, elementów dydaktyki medycznej oraz moduł kształcenia poświęcony zaawansowanej praktyce pielęgniarskiej w, której priorytetowe miejsce zajmuje edukacja zdrowotna i promocja zdrowia.
Studia kończą się egzaminem magisterskim, na który składają się: sprawdzian ustny wiedzy z zakresu nauk społecznych, klinicznych i opieki pielęgniarskiej oraz zrealizowanie projektu badawczego, którego wyniki opisane są w formie pracy dyplomowej.
Absolwent uzyskuje prawo pełnienia funkcji koordynująco-zarządzających w pielęgniarstwie, doskonalenia zawodowego poprzez kursy i specjalizacje zawodowe, a także podjęcia studiów trzeciego stopnia – doktoranckich.
Położnictwo
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata (4 semestry)
Liczba godz. dydaktycznych: 1300
Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister położnictwa
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia dostarczają zaawansowanej wiedzy z zakresu położnictwa i innych nauk medycznych. Kształtują umiejętności organizowania, nadzorowania i podnoszenia jakości opieki położniczo-ginekologicznej i pielęgniarskiej, wdrażania nowych metod, technik i rozwiązań organizacyjnych oraz wyznaczania obszarów empirycznego poznania i podejmowania badań naukowych.
Absolwent jest przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych i kontynuowania edukacji na studiach trzeciego stopnia – doktoranckich.
Zdrowie publiczne
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata (4 semestry)
Liczba godz. dydaktycznych: 1500
Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister
Warunki naboru na studia: www.rekrutacja.umlub.pl - zobacz
Studia poszerzają wiedzę oraz kształtują umiejętności i postawy w zakresie zdrowia publicznego, zdrowia środowiskowego, profilaktyki i promocji zdrowia, prawa ochrony zdrowia, komunikacji społecznej, polityki zdrowotnej i społecznej oraz w administrowaniu zdrowiem publicznym.
Student zdobywa zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu, nauk medycznych i nauk społecznych oraz umiejętności w realizacji zadań profilaktyki i ochrony zdrowia instytucji państwowych, samorządowych, społecznych i prywatnych funkcjonujących w systemie ochrony zdrowia w zakresie: opieki społeczno-medycznej, promocji zdrowia, edukacji prozdrowotnej, nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, organizowania i administrowania opieki zdrowotnej i po-mocy społecznej.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy od roku akademickiego 2019-2020 w ramach kształcenia na kierunku realizowane są dwa nowe profile edukacyjne: administracja w ochronie zdrowia i zarządzanie kryzysowe. Profil administracyjny w sposób szczególny przygotowuje do włączenia w proces zarządzania i administrowania w ochronie zdrowia z uwzględnieniem obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej oraz szeroko rozumianego e-zdrowia. Profil zarządzanie kryzysowe obejmuje poszerzony zakres treści w obszarze ratownictwa medycznego, koordynacji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego.
Absolwent jest przygotowany do pracy w instytucjach i jednostkach administracji rządowej wszystkich szczebli zajmujących się problematyką zdrowia i szeroko rozumianym zdrowiem publicznym, jednostkach nadzoru sanitarnego, instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych oraz badawczych. Może podjąć studia trzeciego stopnia – doktoranckie.
Oferta edukacyjna
Kalendarz
Luty 2021
Pon | Wto | Śro | Czw | Pią | Sob | Nie |
01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |