18.01.2021

WOŚP z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie

31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji zbiórki – dedykowanej laryngologii – jest „Finał z głową”.

W 2021 roku Fundacja WOŚP zbiera środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Celem zbiórki jest zakup takich sprzętów, jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie działający w różnych organizacjach studenckich – na czele z Centrum Wolontariatu – zorganizowali uczelnianą zbiórkę na WOŚP.

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszają nie tylko swoich kolegów, ale również pracowników Uniwersytetu i wszystkich zainteresowanych.

„Do akcji można włączyć się poprzez licytowanie przedmiotów, kursów i innych wydarzeń przygotowanych przez studentów, asystentów, władze uczelni oraz zewnętrzne firmy i osoby prywatne.

Cały dochód z licytacji trafia bezpośrednio do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pomocą portalu zrzutka.pl.

Zapraszamy również do dzielenia się swoimi talentami poprzez tworzenie własnych licytacji. Możecie udostępniać je sami, za pośrednictwem Centrum Wolontariatu lub dowolnej organizacji, która współtworzy wydarzenie” – mówią przedstawiciele Centrum Wolontariatu.

Pełna lista licytacji charytatywnych dla WOŚP znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Marzec 2021