02.04.2021

Mobilizacja środków na badania w sytuacjach kryzysowych związanych ze zdrowiem publicznym

W ramach odpowiedzi Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 i rosnące rozprzestrzenianie się wariantów SARS-CoV-2, 30 marca br. Komisja Europejska opublikowała informację o planowanym ogłoszeniu czterech działań w ramach programu Horyzont Europa w obszarze „Zdrowie” oraz „Infrastruktury Badawcze”.

Są one następujące:

w obszarze „Zdrowie”:

• Support for the development of large scale, COVID19-related cohorts and networks beyond Europe’s borders, forging links with European initiatives as a global response to the pandemic;
  • Conduct of vaccine & therapeutic trials to boost prevention and further inform public health policy & clinical management.

w obszarze „Infrastruktury Badawcze”:

• FAIR and open data sharing in support to European preparedness for COVID-19 and other infectious diseases;
  • Research infrastructure services for rapid research responses to COVID-19 and other infectious disease epidemics.

Szczegółowe informacje:

Wnioskodawcą w ww. inicjatywach może być konsorcjum złożone  z co najmniej trzech podmiotów, w tym przynajmniej jeden z państwa członkowskiego UE.

W obydwu obszarach granty będą przyznawane bez konkursu. Dofinansowanie uzyskają projekty, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz w największym stopniu odpowiedzą na wyzwania zdefiniowane przez Komisję Europejską w dokumentacji.

Zaproszenie zostanie oficjalnie opublikowane 9 kwietnia br.

Wnioski będzie można składać do 6 maja 2021r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Wsparcia Grantowego pod numerem 81 448 52 96.

Kwiecień 2021