Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

07.04.2021

Trwa rekrutacja do Programu Pacjenta Standaryzowanego: spotkanie informacyjne

Centrum Symulacji Medycznej zachęca pracowników naszego uniwersytetu do dołączenia do bazy pacjentów symulowanych. Poszukujemy osób w różnym wieku, które chcą wesprzeć studentów w nauce.

Pacjent symulowany to zdrowy człowiek przygotowany do tego, żeby realistycznie i dokładnie umiał odtworzyć historię przebiegu danej choroby, demonstrując fizyczne i emocjonalne symptomy choroby prawdziwego pacjenta.

 

Plakat informujący o spoktaniu online pod hasłem: Ty też możesz zostać pacjentem symulowanym. Wspierając młodych lekarzy, chronisz zdrowie i życie nasz wszystkich. Poniżej zapisano datę i miejsce spotkania oraz dane do logowania na platformę komunikacyjną.

 

Dzięki symulacjom z żywymi ludźmi absolwenci rozpoczynają pracę zawodową oswojeni z profesjonalną komunikacją z pacjentem. Tworzenie pozorowanych sytuacji problemowych pozwala studentom popełniać błędy w bezpiecznych warunkach. Rozmaite zagadnienia z programu nauczania, za pomocą scenariusza są przekształcane w historię choroby konkretnego człowieka. Pacjent symulowany/standaryzowany na podstawie tego scenariusza wciela się na czas zajęć w osobę w nim opisaną. Wcielenie się w pacjenta daje zatem unikalną perspektywę kontaktu ze studentem, realny wpływ na podnoszenie jakości pracy przyszłych lekarzy, oraz wiele satysfakcji.

 

Po więcej informacji o programie oraz rekrutacji pacjentów symulowanych zapraszamy na spotkanie online, za pośrednictwem platformy Zoom, w dniu 9 kwietnia 2021 o godzini 14:00.

  • Meeting ID: 943 9592 4104
  • Meeting Password: 072591

 

Organizator spotkania: Aleksandra Klimek; asystent ds. realizacji programu SP2B,

Kontakt: aleksandraklimek@umlub.pl; tel.: 781169049

Uczelnia

Kalendarz

Kwiecień 2021