12.10.2021

Konferencja „Choroby zakaźne i reumatologia”

III Interdyscyplinarne Forum Edukacyjne „Choroby zakaźne i reumatologia”, konferencja hybrydowa 22-23 października 2021. III Interdyscyplinarne Forum Edukacyjne „Choroby zakaźne i reumatologia” (22-23 października 2021)

Zapraszamy Państwa do udziału w III Interdyscyplinarnym Forum Edukacyjnym „Choroby zakaźne i reumatologia” w dniach 22-23 października 2021.

Jest to niezwykle przydatne wydarzenie zarówno z naukowego jak i praktycznego punktu widzenia. W czasie poprzednich dwóch edycji konferencji stwierdzaliśmy wielokrotnie, że choroby zakaźne i reumatologię łączy wiele wspólnych problemów oraz że wzajemne konsultacje i interdyscyplinarne spojrzenie na zagadnienia pozwalają na zapewnienie jeszcze lepszego standardu opieki medycznej pacjentom, rozwiązywanie problemów oraz współpracę naukową.

Wierzymy, że tegoroczna edycja konferencji, w tych wciąż trudnych dla wszystkich czasach, pozwoli na rozwijanie wspólnych zainteresowań, wymianę doświadczeń oraz tworzenie planów dalszej współpracy.

Patronat naukowy nad konferencją:

• Reumatologia – prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska
  • Choroby zakaźne i hepatologia – prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz.

W programie m.in.:

• Zakażenia wirusem Herpes jako współczesny problem interdyscyplinarny
  • SARS-Cov-2 profilaktyka, aktualny przebieg zakażenia i możliwości terapeutyczne a powikłania reumatyczne
  • Zakażenia bakteryjne jako problem interdyscyplinarny
  • Zakażenie HIV – aktualna diagnostyka i leczenie
  • Problemy diagnostyki i terapii chorób infekcyjnych
  • Sesja autoimmunologiczna
  • Sesja hepatologiczna

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia: www.zakazneireumatologia.pl

Październik 2021