17.11.2021

MEDYK NAWA – szansa dla uczelni kształcących na kierunkach medycznych na wzmocnienie potencjału dydaktycznego

Centrum Wsparcia Nauki i Rozwoju zachęca do  udziału w programie MEDYK NAWA, którego celem jest wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni prowadzących kształcenie w zawodach medycznych tj. lekarz, lekarz dentysta, farmaceuta, pielęgniarka, położna, diagnosta laboratoryjny, fizjoterapeuta czy ratownik medyczny. MEDYK NAWA daje możliwość zaproszenia w charakterze wykładowców i nauczycieli akademickich przedstawicieli zawodów medycznych, mających uprawnienia do wykonywania ww. zawodów oraz posiadających kompetencje niezbędne do kształcenia studentów na kierunkach medycznych.

Zapraszani naukowcy muszą spełnić następujące wymagania:

• muszą posiadać (w kraju aktualnego zatrudnienia) uprawnienia pozwalające na wykonywanie zawodu lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty i ratownika medycznego;
  • aktualnie wykonują ww. zawód za granicą lub prowadzą zajęcia dydaktyczne w zagranicznej uczelni;
  • swobodnie posługują się językiem polskim lub językiem angielskim w kontakcie z pacjentami oraz studentami;
  • w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie mieszkali i nie byli zatrudnieni w Polsce.

Termin realizacji projektu: od 10 do 24 miesięcy.

Nabór wniosków będzie prowadzony w dwóch rundach:

• od 15 listopada 2021 roku do 14 stycznia 2022 roku godz. 15,
  • od 1 marca do 30 czerwca 2022 roku godz. 15 lub do wyczerpania środków przeznaczonych na program.

Z uwagi na fakt, że wszystkie wnioski w programie składane są w systemie NAWA z konta Uczelni, osoby zainteresowane udziałem w I rundzie konkursu prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Wsparcia Grantowego (granty@umlub.pl) do 31 grudnia 2021r.

Regulamin programu MEDYK NAWA.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Wsparcia Grantowego pod numerem 81 448 52 96.

Grudzień 2021