Spotkanie noworoczno-opłatkowe

7 stycznia w Sali Senatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczno-opłatkowe JM Rektora ze Społecznością Akademicką.

Wydarzenie swą obecnością zaszczycił JE Ks. Arcybiskup prof. dr hab. Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

Podczas uroczystości JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Drop podsumował dokonania minionego roku, podziękował za wspólną pracę oraz przedstawił plany i wyzwania, jakie stawia przed Uczelnią nowy 2019 rok.

W imieniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Andrzej Stanisławek, Senator RP przekazał na ręce JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie symboliczne obligacje skarbowe zwiększające kapitał uczelni o wartości nominalnej 34 793 000 zł na finansowanie zadań inwestycyjnych.

O muzyczną oprawę spotkania zadbał Akademicki Chór pod dyrekcją dr hab. Moniki Mielko-Remiszewskiej, który zaprosił zgromadzonych w Sali Senatu do wspólnego kolędowania.

Spotkanie zwieńczyły wzajemnie składane życzenia

Lipiec 2019