Dzień Otwarty 2019

10 kwietnia odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób zainteresowanych podjęciem studiów na kierunkach medycznych.

Na odwiedzających Uniwersytet Medyczny czekały stoiska z różnymi atrakcjami, pokazy oraz warsztaty dedykowane uczniom szkół współpracujących z Uczelnią.

MEDYCZNY STAND-UP

W auli Collegium Maius odbył się MEDYCZNY STAND-UP z udziałem medyków-praktyków, którzy opowiadali o pasji, życiu i nauce.

Przewodnikiem po zagadnieniu „Geniuszu i szaleństwa” był dr Dariusz Juchnowicz z Zakładu Pielęgniarstwa Psychiatrycznego.

W „Dialogu ciała ze śmiercią” wystąpili: lek. Aleksandra Mierzwińska z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej oraz dr Jacek Baj z Zakładu Anatomii Prawidłowej.

„O wstydzie i bezwstydzie” mówił zaś lek. Rafał Ziemiński z Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

dr Dariusz Juchnowicz

lek. Aleksandra Mierzwińska

dr Jacek Baj

lek. Rafał Ziemiński

#mójUMLUB

Zaprezentowano także krótkie filmy w wykonaniu studentów i absolwentów UM, które utworzyły promowany na fanpage’u Uczelni cykl #mójUMLUB.

Jak studiuje i żyje im się w Lublinie? Jakie mają pasje? Jak wygląda ich dzień na uczelni i co robią w wolnym czasie? o tym wszystkim opowiadają zarejestrowane obrazy.

Debata „UMLUB i moja droga do celu...”

Wydarzenie zwieńczyła debata pt. „UMLUB i moja droga do celu...”, będąca nieformalnym spotkaniem studentów, absolwentów i wykładowców, którą poprowadził dziennikarz Józef Szopiński.

We wspólnej podróży w czasie i uczelnianej przestrzeni uczestniczyli:

• dr Grażyna Kiś z Zakładu Anatomii Prawidłowej
  • prof. nadzw. dr hab. Krystyna Skalicka-Woźniak z Katedry i Zakładu Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych
  • dr hab. Jacek Kurzepa, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej oraz Prodziekan I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym
  • lek. Olga Padała, absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
  • studentka kierunku lekarskiego Anna Roszkowska
  • mgr Adam Gorgol z Zakładu Ratownictwa Medycznego

Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego serdecznie dziękujemy, a Kandydatom na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie życzymy powodzenia!

Kwiecień 2019