Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Przekazujemy zaproszenie do udziału w obchodach Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Program tegorocznej – VIII edycji Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, w dniu 25 kwietnia:

• godz. 11:00  –  Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji integracji pokoleń mieszkańców naszego miasta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Budzika
  • godz. 12:30  –  przemarsz Korowodu z placu Katedralnego na plac Litewski ulicami: plac Katedralny, ul. Królewska, plac króla Władysława Łokietka, Krakowskie Przedmieście, plac Litewski
  • godz. 13:00  –  utworzenie „Mostu Pokoleń”

Uczestnikami przemarszu będą mieszkańcy Miasta: dzieci i młodzież szkolna pod opieką wychowawców, osoby dorosłe, seniorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji o profilu społecznym. Wydarzenie to jest niezwykle ważne dla licznych środowisk, które aktywnie włączają się w integrację międzypokoleniową mieszkańców Lublina.

Organizatorem uroczystości są Urząd Miasta Lublin, w tym Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. Seniorów.

Lipiec 2019