25.06.2020

Studenci przekazali sprzęt medyczny dla Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Do Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafił nowoczesny system do ciągłego monitorowania glikemii dla pacjentów z cukrzycą typu 1 Guardian Connect wraz ze smartphonem stanowiącym dla niego kontroler. Urządzenie usprawni proces diagnostyczny młodych pacjentów i poprawi ich komfort podczas pobytu w szpitalu.

System został zakupiony przez studentów  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zrzeszonych w IFMSA-Poland Oddział Lublin, którzy w ramach akcji „Miś pod Szpitalną Choinkę” zorganizowali pod koniec minionego roku specjalną licytację na ten cel.

Spotkanie, podczas którego dokonano przekazania darów, odbyło się 24 czerwca.

Uczestniczyli w nim: pani prof. dr hab. n. med. Iwona Beń-Skowronek - Kierownik Oddziału Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii USzD oraz studenci zaangażowani w realizację przedsięwzięcia.

fot. IFMSA-Poland Oddział Lublin

Lipiec 2020