17.07.2020

Uniwersytet Medyczny w Lublinie najlepszą uczelnią w woj. lubelskim

Rektorat Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Miło nam poinformować, że w opublikowanym rankingu Perspektyw 2020 Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął najwyższą pozycję wśród lubelskich uczelni, co ponownie czyni go najlepszą uczelnią akademicką w województwie lubelskim.

W zestawieniu ogólnopolskim nasza Uczelnia zajęła 15. miejsce, awansując o 7 pozycji wyżej niż rok temu.

Wśród uczelni medycznych uplasowaliśmy się na miejscu 5.

Najwyższe oceny Uniwersytet Medyczny w Lublinie uzyskał w grupie takich kryteriów, jak warunki kształcenia (miejsce 5) oraz umiędzynarodowienie (miejsce 9).

W porównaniu do roku ubiegłego o dwie pozycje wyżej sklasyfikowano Uczelnię wg kryterium efektywności naukowej oraz innowacyjności (awans o 7 pozycji).

W rankingu kierunków studiów mówiącym o najpopularniejszych kierunkach prowadzonych w polskich uczelniach akademickich w pierwszej dziesiątce znalazły się: kosmetologia (miejsce 2), pielęgniarstwo (miejsce 3), farmacja (miejsce 5), położnictwo (miejsce 6), lekarsko-dentystyczny (miejsce 7) oraz ex aequo dietetyka i zdrowie publiczne (miejsce 8).

Sierpień 2020